Стаття
2685
4
хв
30.11.2021
TMC.INFO

Право на «ні»: як відмовитися від першого інтиму, якщо ще не готовий/готова

Перший секс зазвичай є досить важливим етапом в житті. За статистикою, хлопці починають статеве життя  раніше, аніж дівчата. Зважаючи на різницю у вихованні, дівчата частіше «відтягують» перехід стосунків на інший рівень. Тож їм частіше доводиться пояснювати, чому вони наразі не готові до сексу.

Якщо хлопець, якому ти симпатизуєш, чи з яким ви вже перебуваєте в якихось стосунках, пропонує тобі зробити наступний крок, варто серйозно задуматися, чи справді ти цього хочеш. Зрештою, на цьому може наполягати і дівчина. В будь-якому випадку запам’ятай: ніхто не має тебе з цим квапити! 

Право на «ні»: як відмовитися від першого інтиму, якщо ще не готовий/готова

«Якщо любиш, доведи», – зізнайся, чула таке від коханого, який вже не раз просив про інтим, а ти не хочеш із цим поспішати. Бо не впевнена у цих відносинах, боїшся завагітніти або просто ще не готова. 

«Секс корисний для здоров’я, я не можу більше терпіти», – неодноразово наполягав хлопець твоєї подруги, яка в розпачі не знає, що робити, адже дуже боїться втратити стосунки. 

На жаль, досі живуть стереотипи, що жіноче «ні» – це «так». Але важливо пам’ятати, що «ні« – це «ні». І це означає, що для того, щоб одна людина припинила будь-яким чином впливати на іншу, має бути достатньо словесної незгоди. Якщо небажані дотики та примушування до сексу продовжуються усупереч запереченням – це вже насильство.

Як сказати «ні», коли ти ще не готова до першого сексу? Розбираємось з дитячою психологинею-психотерапевткою та сексологинею.

Отже, що ти повинна сказати хлопцеві, коли інтим для тебе ще не на часі. Психологиня Світланою Кухарук радить пояснити з конкретними аргументами. Наприклад:

  • «Я неповнолітня, тому «ні». Я до тебе добре ставлюся, але так буде краще».
  • «Ми зовсім мало спілкуємося, я не знаю тебе достатньо добре, тому не можу тобі довіряти своє тіло та здоров’я. Нам треба краще пізнати одне одного. Якщо ми дорослішаємо, а наші стосунки будуть тривалі, тоді все обов’язково буде».
  • «Ні, я не хочу, бо мій організм ще до цього не готовий. А якщо я завагітнію? Наслідки ранньої вагітності можуть бути небезпечними для мого життя. Для мене важливе моє здоров’я і моє майбутнє».
  • «Я не зобов’язана доводити тобі свої почуття таким чином. Якщо у тебе стільки недовіри до мене, то я не довіряю тобі тим більше».

Як сказати «ні» – це важлива тема, що називається культурою згоди, зазначає сексологиня Марія Губєрнік. І тут відповідь логічна:

«Ні, я не хочу», «не зараз», «не з тобою», «не сьогодні», «я не готова».

Якщо хлопець не чує і не приймає цю відповідь, то краще з ним не зустрічатися. Адже будь-які сексуальні дії без згоди – це насильство або й зґвалтування. Якщо він наполягає, також варто подумати, чому він це робить. Можливо, можна знайти варіант прийнятний для обох, приміром, хлопець може сам помастурбувати. Якщо підлітки кажуть, що вони хочуть сексу, іноді це зовсім не означає, що вони справді цього хочуть. Їм може бути просто цікаво, бо секс – це модно. Можливо, цей хлопець хоче тілесного контакту, спільної мастурбації. Це зовсім інша річ і на це дівчина іноді може погодитися.

Марія Губєрнік

Довідка

У Тернополі функціонує «Клініка, дружня до молоді», де підлітки можуть анонімно отримати медичну та психологічну допомогу.

Вона працює за адресою: вул. Ю.Федьковичка, 16 – міська дитяча клінічна лікарня;

Авторка: Євгенія Цебрій
Ілюстрації: Марічка Юрчак

Про що ще хочеш дізнатися?
Підкажи нам тему для наступної статті.