Стаття
3138
6
хв
06.12.2021
TMC.INFO

Обійми та розмови замість страхів та стереотипів: що варто знати про перший секс

Інтимне життя підлітків – це тема, на яку нечасто говорять, мовляв, це ж так відверто, їм ще рано до цього. Проте багато людей починають статеве життя саме в шкільні роки. Так, згідно з дослідженням «Соціальна обумовленість та показники здоров’я підлітків та молоді», проведеним ЮНІСЕФ у 2019 році, 89,2% із тих українських підлітків, які вже мають досвід сексу, отримали його до настання 17 років.

Що ж потрібно знати про перший раз? Питань багато, правда? 

«Це боляче, а кров буде, а оргазм?» – цікавляться дівчата. 

«А якщо їй не сподобається, а якщо не буде ерекції або я швидко кінчу?» – хвилюються хлопці. 

Шукаємо відповіді на ці запитання разом із сексологинею Марією Губєрнік.

«Перший раз у 15 років – це нормально»

Перший секс дуже важливий як для дівчини, так і для хлопця, зазначає фахівчиня. Бо впливатиме на подальше сексуальне життя. 

«Перший секс може психологічно травмувати як дівчину, так і хлопця, особливо, коли мова йде про підлітків. Але це не є якимось правилом для усіх, – каже Марія Губєрнік. – Загалом в Україні середньостатистичний початок статевого життя – це якраз і є 15 років. Як на мене, такий вік є досить адекватним для такого. Якщо все відбувається за згодою, це безпечний секс, то перший раз у 15 років – це нормально».

Як зрозуміти, що ви вже готові до першого сексу? Це дуже індивідуальне питання, і тут все відбувається на фізіологічному та психологічному рівнях, пояснює фахівчиня. 

Є бажання, є збудження, є відчуття, що це саме ТА людина, між вами нормальна комунікація, ви відчуваєте одне одного. Це важливо. Відчуття готовності до сексу у всіх різне, але одна з ознак – це відсутність хвилювання та тривожності, сумніву. Це швидше очікування радості

Марія Губєрнік.

Як підготуватися

Перш за все важливо поговорити про те, яким ви бачите ваш перший секс. Також подумайте про місце для цього. Воно має бути затишним, безпечним і чистим. 

«Адже перший раз за стінкою від батьків, з додатковим хвилюванням – це не дуже хороша ідея», – зауважує сексологиня. 

Обов’язково потрібно мати з собою презервативи з перевіреним терміном придатності та належними умовами зберігання. Часто дівчата сподіваються, що контрацептив має бути у хлопця, але найкраще, щоб він був у обох партнерів, адже може трапитися всяке.  Презерватив не має тиснути чи бути завеликим. Тому важливо підібрати правильний розмір, інакше є ризик розриву контрацептива. 

Також не забувайте про лубрикант – для першого разу він потрібен особливо. 

Якщо ми говоримо про використання лубриканта з латексним презервативом, то він має бути на водяній основі, а не на олійній. Адже олія розчиняє латекс

Марія Губєрнік

Прелюдія

Відразу займатися сексом – це неправильно, особливо, якщо це перший раз. Важливо розслабитися, і для цього є багато методів: починаючи від гарячого душу, ванни, масажу, взаємних ласк, просто романтичної атмосфери зі свічками. Кожен може обрати свій варіант. Але запам’ятайте: прелюдія – це важлива частина якісного сексу!

«Перший секс може бути незграбним, не зовсім вдалим, але не варто з цього робити трагедій. Не треба очікувати забагато від першого разу, –  зазначає сексологиня. – Це стосується багато чого в житті. Приміром, коли ви щось робите, ви падаєте, потім встаєте, пробуєте ще раз і ще, і у вас все виходить».

Люди визначають для себе секс по-різному. Для когось це навіть просто полежати голими, тримаючись за руки. 

«Проникнення – це лише одна з багатьох варіацій, що їх можна робити під час сексу. Якщо проникнення під час першого сексу так і не сталося, це не означає, що його взагалі не було. Все інше також є сексом, зокрема оральний секс, – пояснює експертка. – Часто можна почути серед молоді, що ось стільки всього було, але по факту першого сексу не сталося. Але це не так».

Обійми та розмови замість страхів та стереотипів: що варто знати про перший секс

Що хвилює хлопців 

Хлопці переважно переймаються, що може не бути ерекції або дуже швидко відбудеться еякуляція. 

«Якщо це перший раз для юнака, то еякуляція у нього може статися дуже швидко. І це абсолютно нормально. Не треба через це хвилюватися, – каже Марія Губєрнік. – Адже що в підлітковому, що в молодому віці юнак може швидко кінчити, але дуже швидко відновитися до наступного разу. Днями я проводила у школі заняття про сексуальну освіту і до мене підійшов хлопець саме з таким питанням: «Ось я швидко кінчаю, але хочу, щоб дівчина отримала задоволення. Як вирішити це питання?» Я відповіла, що на еякуляцію він повпливати не може, але ж можна після цього дуже швидко продовжити. Плюс не обов’язково потрібен член для того, щоб зробити приємне партнерці. Тому проблеми насправді немає. Якщо і є, то вона в стереотипі, мовляв, обов’язково має бути ерегований член упродовж всього процесу. Насправді для задоволення і жінки, і чоловіка це далеко не обов’язково». 

Ерекція також може не з’явитися через велике хвилювання. Бо таким чином організм реагує на стрес. Саме тому важлива прелюдія. Вона допоможе обом розслабитися, додає фахівчиня. 

Обійми та розмови замість страхів та стереотипів: що варто знати про перший секс

«Розмір не має значення»

Щодо розміру статевого члена теж хвилюватися не варто. 

«Про довжину пеніса ходить багато міфів. Однак завеликий чи замалий статевий орган – це дуже відносне поняття. Середня довжина ерегованого пеніса у чоловіків – 12,9-13,7 см. І всі історії про 17 чи 20 см – це нестатистичні, ненаукові історії», – розповідає Марія Губєрнік. 

Розмір не має значення, адже нервові закінчення, що відповідають за задоволення в жінки, розміщені за три сантиметри від входу у вагіну. Для першого сексу чим менший член, тим краще, бо піхва, попри те що дуже еластична, ще має звикати до розтягнень, пояснює експертка.

Чого бояться дівчата

У хлопців свої страхи, пов’язані з першим інтимом, а у дівчат свої. Зокрема, це страх втрати цноти і що хтось про це дізнається. Також це нав’язаний стереотипами страх болю.

«На жаль, перший секс, і не тільки перший, буває з болем. Однак в ідеалі болю бути не має. Якщо ж він є – це ознака того, що щось йде не так. Тому треба або припинити, або зробити паузу чи робити це якось по-іншому, – радить сексологиня. – Приміром, рухатися менш інтенсивно або перенести цей перший секс на наступний раз, а цього разу просто полежати обійнявшись. Секс – це не про біль, секс – це про задоволення. Моя порада –  стежити за  власними відчуттями та розслабленням. І коли з’являється біль, робити висновки і щось змінювати. Щоб процес був безболісним, у великій нагоді може стати лубрикант»

До речі, щодо крові під час першого разу, то її не має бути. Бо гімен – правильний науковий термін так званої «дівочої пліви» – це еластична складка тканини з отворами, яка може розтягуватися і стягуватися, залежно від рівня збудження, наприклад.  Кров буває під час насильного, жорсткого сексу.  Чи дуже рідко може бути, коли дійсно дуже маленький отвір у гімені.

Секс – це не про біль, секс – це про задоволення

А як з оргазмом?

Під час першого сексу оргазму може не бути, але не треба хвилюватися, що з вами щось не так. Та й взагалі це не означає, що до нього не треба прагнути, наголошує Марія Губєрнік. 

«Якщо оргазму  не було під час першого разу – нічого страшного. Я схиляюся до того, що оргазм не є єдиною і навіть головною метою сексу, але тим не менше «забивати» на нього не варто, – каже вона. – У процесі інтимних відносин партнери все більше пізнають один одного і згодом оргазм з’являється.  Зрештою дівчата у підлітковому віці мастурбують так само, як і хлопці. Тож вони знають, що їм подобається і як досягнути задоволення. Загалом комунікація у сексі дуже важлива. Тож можна підказати чи навіть показати одне одному, що потрібно зробити, аби ви отримали задоволення».

Обійми та розмови замість страхів та стереотипів: що варто знати про перший секс

Не робіть так, як у порно

Ще один важливий момент: не намагайтеся відтворити те, що показують у порнороликах, адже в реальному житті все не завжди так само. 

«Порно – це ок. Те, що воно збуджує, – це також добре, але його варто сприймати, як фільми про супергероїв, – говорить сексологиня. – Багато хто любить ці фільми, але ми не робимо з них висновків, що люди вміють літати чи мають суперздібності. Із порно все так само. Його можна дивитися, від нього можна збуджуватися, воно може подобатися, його можна досліджувати. Але не треба робити висновків, що хоч половина з показаного працює в реальності. У порнороликах є дублі, режисура та монтаж». 

Тому сексологиня наголошує: не варто робити так само і очікувати аналогічної реакції. Треба робити так, як подобається партнеру та партнерці, і на що пара погоджується. А про це можна одне одного запитати, підсумовує Марія Губєрнік. 

Авторка: Євгенія Цебрій

Ілюстрації: Марічка Юрчак 

Про що ще хочеш дізнатися?
Підкажи нам тему для наступної статті.