Стаття
73
2
хв
09.11.2021
TMC.INFO

«Бояться, що їм ніхто не повірить»: як уберегти дітей від сексуального насильства

Дитина, в якої немає ресурсного дорослого, ймовірніше за інших стане постраждалою від насильства

Про це йдеться в дописі благодійної організації «Служба порятунку дітей». Фахівці звертають увагу на те, що деякі історії постраждалі наважуються озвучити лише через багато років. А самі весь цей час живуть із психологічною травмою.

«Бояться, що їм ніхто не повірить»: як уберегти дітей від сексуального насильства

Фахівці організації дають відповідь на три найпоширеніші запитання, які хвилюють батьків.

Чому дитина мовчала?

Постраждалі діти мовчать через 2 основні причини:
– Коли насильство вчиняє знайома людина, дитина – розгублена і зневірена.
– Дитина боїться, що їй ніхто не повірить. А злочинець ще й підсилює цей страх, розповідаючи, що «ти ж хороша дівчинка», «нічого поганого не відбулося», «ми ж друзі».

Чому дорослі нічого не підозрювали?

Більшість батьків думають, що знають про свою дитину все. Але часто між батьками і дітьми немає довірливих стосунків. Особливо, коли батьки заклопотані своїми справами, перебувають в конфлікті між собою або зловживають спиртним.

Чи можна було попередити насильство?

На жаль, передбачити все – неможливо. Передбачити, що доросла людина здатна на насильство, – інколи дуже складно. Але є частина випадків, коли насильство можна попередити. Аналізуючи випадки насильства, ми все частіше зустрічаємося з ситуаціями, коли відсутність підтримуючих стосунків в родині призводять до того, що дитина залишається сам на сам зі своїми проблемами. Вона не має поруч того ресурсного дорослого, який зможе дати відповіді на важливі для неї питання, до якого вона відчуватиме довіру і зможе розказати про все, що її турбує. Тоді таким дорослим для дитини стає… злочинець. Дуже часто саме такі діти, які нібито мають родину, друзів, але фактично – дуже самотні, стають, в буквальному сенсі, «легкою» здобиччю для злочинця.

«Батьки, запам’ятайте: якщо ви не станете тим ресурсним дорослим для дитини, ним стане хтось інший. Якщо ви не розкажете дитині про ознаки насильства, про те, що вона може звернутися за допомогою до вас у будь-якій ситуації і ви її не звинуватите – вона не розповість вам. Говоріть з дитиною про особисті кордони. Наголошуйте, що ніхто не може змусити її робити те, що вона не хоче, що вона ніколи не винна, якщо хтось здійснив насильство.
Якщо все ж насильство трапилося – не звинувачуйте себе. Головне – не мовчати про насильство і надати допомогу дитині», – закликають в організації.

Про що ще хочеш дізнатися?
Підкажи нам тему для наступної статті.